H I G I E N A P L U S
Higiena Plus Erwin Bajek Sosnowiec ul. Promienna 17 biuro@higienaplus.com.pl

 

Mycie kwaśne pianowe

Mycie kwaśne pianowe to technika czyszczenia stosowana głównie w przemyśle spożywczym, choć może być używana także w innych sektorach. Jest to proces, w którym używane są rozwiązania kwasowe w formie piany do aplikacji na powierzchnie w celu ich oczyszczenia.

Mycie kwaśne pianowe jest szczególnie skuteczne w usuwaniu osadów mineralnych, takich jak kamień wapienny czy osady z twardej wody. Dodatkowo, rozwiązania kwasowe mogą neutralizować pozostałości po myciu alkalicznym, zapewniając bardziej zrównoważone pH na oczyszczanych powierzchniach.

Piana, będąc lekka i przylegając do powierzchni, pozwala na dłuższy czas kontaktu kwasu z zanieczyszczeniem, co zwiększa efektywność czyszczenia. Po aplikacji piany kwaśnej, powierzchnia jest spłukiwana wodą, by usunąć resztki piany oraz rozpuszczone zanieczyszczenia. Mycie kwaśne pianowe jest często stosowane naprzemiennie z myciem alkalicznym w celu uzyskania optymalnych efektów czyszczenia i dezynfekcji.

Oferta

Nazwa produktu

Stężenie

Opis / Przeznaczenie

Wielkość

TORNAX-S

1-5%

Kwaśny preparat myjący zawiera kwas fosforowy i kwas cytrynowy

24 Kg

240 Kg

TORNAX-E

1-5%

Kwaśny preparat myjący zawiera kwas fosforowy

22 kg

TORNAX-S 20

1-5%

Kwaśny preparat myjący zawiera kwas amidosulfonowy, mlekowy i cytrynowy

22 Kg

NITRACID-S

1-5%

Kwaśny preparat myjący, zawiera kwas azotowy i fosforowy

25 Kg

OXO CLEAN DES

3-5%

Lekko kwaśny, w roztworze roboczym neutralny, pianowy produkt do mycia i dezynfekcji powierzchni produkcyjnych oparty na nadtlenku wodoru. Do usuwania osadów organicznych.

25Kg