H I G I E N A P L U S
Higiena Plus Erwin Bajek Sosnowiec ul. Promienna 17 biuro@higienaplus.com.pl

 

Mycie i dezynfekcja rąk

Dezynfekcja rąk to proces eliminacji większości patogennych mikroorganizmów z powierzchni dłoni. Jest to krok wyżej niż zwykłe mycie rąk, ponieważ dezynfekcja ma na celu zabicie bakterii, wirusów i innych patogenów, które mogą być obecne na skórze. Oto, na czym polega proces dezynfekcji rąk:

  1. Mycie Rąk: Zanim przystąpisz do dezynfekcji, dobrze jest dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Pomaga to w usunięciu widocznych zanieczyszczeń i zmniejsza liczbę mikroorganizmów na powierzchni skóry.

  2. Stosowanie Środka Dezynfekującego: Po umyciu rąk stosuje się środek dezynfekujący, najczęściej w postaci żelu lub płynu na bazie alkoholu. Zawartość alkoholu w tych preparatach wynosi zazwyczaj od 60% do 80%, co jest skuteczne w eliminacji wielu patogenów.

  3. Rozprowadzenie Środka: Ważne jest, aby dokładnie rozprowadzić środek dezynfekujący na całej powierzchni dłoni, włączając w to przestrzenie między palcami, opuszki palców, nadgarstki i paznokcie.

  4. Czas Działania: Po nałożeniu środka dezynfekującego na ręce, należy poczekać, aż wyschnie (zwykle kilka sekund do jednej minuty). W tym czasie alkohol działa na patogeny, niszcząc je.

  5. Zachowanie Ostrożności: Chociaż dezynfekcja rąk jest skuteczna w eliminacji wielu patogenów, nie zastępuje ona mycia rąk w sytuacjach, gdy ręce są widocznie brudne lub tłuste.

  6. Utrzymanie Skóry: Częste stosowanie dezynfektantów na bazie alkoholu może wysuszać skórę. Dlatego warto dbać o nawilżenie dłoni, stosując kremy czy balsamy po dezynfekcji.

Dezynfekcja rąk jest szczególnie ważna w miejscach publicznych, placówkach służby zdrowia, podczas sezonów grypowych czy w sytuacjach epidemiologicznych, takich jak pandemia COVID-19. Regularna dezynfekcja rąk, w połączeniu z myciem rąk, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Oferta

Mycie rąk

Nazwa produktu

Stężenie

Opis / Przeznaczenie

Wielkość

HAND CLEANER ECO

100%

Mydło zapachowe

5 L

KENODERM

100%

Mydło dezynfekujące do rąk

1 L Op.

5 L

KENOSOFT N

100%

Mydło bezzapachowe

5 L

Dezynfekcja rąk

Nazwa produktu

Stężenie

Opis / Przeznaczenie

Wielkość

KENOSEPT L

100%

Płyn do dezynfekcji rąk (oparty na izopropanulu i chlorheksydynie)

1 L Op.

5 L

KENOSEPT G

100%

Żel do dezynfekcji rąk (oparty na izopropanulu i chlorheksydynie)

1 L Op.

5 L

KENOSEPT

100%

Płyn do dezynfekcji rąk (oparty na etanolu)

5 L

KENOSEPT GEL

100%

Żel do dezynfekcji rąk (oparty na etanolu)

5 L